אודותיי

אל עולם הגישור הגעתי לפני למעלה מעשרים שנה, מרקע מקצועי כפול – עובדת סוציאלית ועורכת דין. שני המקצועות מייצגים תפיסות עולם שונות ולעיתים מנוגדות, ובגישור הם תורמים להבנה טובה יותר של ההליך המורכב, ומאפשרים לעזור למגושרים באופן מדויק ומותאם לצרכיהם.

גישור במשפחה מסייע לאנשים המצויים בקונפליקט משפחתי, לשנות את מצבם ולעבור מחוסר הסכמה להסכמה. הדרך שעליהם לעבור קשה ומאתגרת – גיבוש החלטות משמעותיות המשפיעות על המשך החיים, וזאת בעיצומו של משבר משפחתי המציף רגשות עזים, חלקם הגדול שליליים.

תהליך קבלת ההחלטות של המגושרים משלב חששות, פחדים, דאגות וכעסים יחד עם שיקולים רציונליים, כלכליים ומשפטיים. כמגשרת, עלי לעזור לצדדים למצוא את הנתיב להסכמה תוך התמודדות בו זמנית הן עם הרגשות הקשים, והן עם הצרכים והאפשרויות העומדים לרשותם. שני מקצועות הרקע שלי עוזרים לי לעשות זאת טוב יותר.

במשך מספר שנים הובלתי הליכי קד"מ גירושין מטעם עמותת קד"מ והג'וינט הישראלי. בפרויקט זה בנינו הליך ייחודי המאפשר למשפחות ברמת סכסוך גבוהה להגיע להסכמות לגבי הסדרי ההורות, בעזרה ובתמיכה של הקהילה והמשפחה המורחבת.

יחד עם שתי שותפותיי הקמנו את "אופק – הקשבה לילדים", העוסק בקידום הליכי הקשבה לילדים שהוריהם מתגרשים. הליך ההקשבה לילדים מוטמע בהליכי הגישור במשרדי.

משנת 2000, הנחיתי במכון "גבים" את הקורס לגישור במשפחה. הקורס פותח על ידי ואושר על שמי בועדת גדות. החל משנת 2017 אני מעבירה את הקורס באופן עצמאי תחת המותג "הבנות".

הנחיתי תוכניות פרקטיקום רבות וכן תוכניות להכשרת מדריכי פרקטיקום מטעם הנהלת בתי המשפט.

אני מדריכה מגשרים בהדרכות פרטיות וקבוצתיות – עובדות יחידת הסיוע בבית המשפט לענייני משפחה וקבוצות של מגשרים במרכזים קהילתיים ברחבי הארץ.

השתתפתי כחברה בועדות של משרד המשפטים בתחום הגישור: ועדת שנהב לגישור בבתי המשפט לענייני משפחה, וועדת רובינשטיין להחלת הליכי גישור בבתי משפט אזרחיים. הייתי חברה בהנהלה הראשונה של עמותת מגשרי ישראל.

ליצירת קשר
השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

מגשר גירושין מומלץ

כשאתם מחליטים לסיים את נישואיכם, אחד הדברים הראשונים שעליכם להחליט הוא באיזה תהליך תשתמשו כדי להתגרש, לשכור שירותי מגשר גירושין או שירותי עורך דין ולהתמודד עם התהליך בבית המשפט לענייני משפחה.

עורכת דין חמוטל גת היא מגשרת גירושין ובין המייסדות של "אופק – הקשבה לילדים", שירותי סיוע ותמיכה לילדים שהוריהם מתגרשים, והיא תלווה אתכם בתהליך הגישור עד להשגת ההסכמות הנדרשות.

מה התפקיד של מגשר גירושין?

במהלך גישור גירושין, נפגשים בני זוג עם מגשר גירושין מיומן, ניטרלי, במסגרת בלתי פורמלית. ברוב המקרים, המפגשים מתרחשים במשרדו של המגשר, או במסגרת אחרת שמקובלת על כל הצדדים. ללא קשר למתכונת, המגשר מסייע לבני הזוג להסדיר את סוגיותיהם – כמו מזונות ילדים ואופן חלוקת הרכוש, בין היתר – ופרטי הפשרה והגישור מתועדים בהסכם.

לאחר שבני זוג הכינו הסכם פשרה, הם יכולים להגיש גט "ללא עוררין" לבית הדין הרבני, או לבית המשפט לענייני משפחה. רשויות השיפוט בארץ תומכות במקרי גירושין שאינם שנויים במחלוקת ונוטים להאיץ את התהליכים, משום שהכול הוסדר מראש על ידי מגשר גירושין; לעתים קרובות שופטים מסוגלים לסיים את הגירושין תוך מספר חודשים.

קרדיט: freepik

מגשר לענייני גירושין

עזרה בניווט הבעיות

כששני הצדדים מסכימים, יש להם  אפשרויות להתגרש במהירות ובזול, אבל אם יש להם בעיות שהם אינם מסוגלים להגיע להסכמה לגביהן, מומלץ להתחיל עם תהליך גישור. חוץ מזה, ככל שהמצב שלכם מורכב יותר – למשל, אם יש לכם הרבה נכסים או ילד עם צרכים מיוחדים – כך גדל הסיכוי שתזדקקו להדרכה מקצועית של מגשר גירושין לפתרון הבעיות.

מגשר מיומן יציג בפניכם את כל הנושאים הדרושים לעיבוד, יציע פתרונות אפשריים שעבדו עבור זוגות אחרים, ויסייע לכם להשלים את הניירת.

השורה התחתונה בנושא גישור גירושין

אם אתם מאמינים שהליך גישור מתאים לכם, כדאי שתפנו לשירותי מגשר שילווה אתכם בתהליך. לעורכת דין חמוטל גת יש ותק של שנים רבות בתחום גישור גירושין וגישור במשפחה, כולל הרצאות בקורסים לגישור, והיא תלווה אתכם עד להשגת הפתרונות שיהיו מקובלים על שניכם, במקום לפתוח בהליכים משפטיים ממושכים ויקרים, שרק יגבירו את עוגמת הנפש, הלחץ, והנטל הכלכלי על שניכם.

ליצירת קשר
השאירו את הפרטים ואנו ניצור אתכם קשר

מגשרת גירושין

גישור גירושין הוא מנגנון חלופי ליישוב סכסוכים המסייע לבני זוג להגיע להסדרי הסכמים ביניהם. עורכת דין חמוטל גת היא מגשרת גירושין ומשפחה, מרצה בקורסים לגישור, וממייסדות "אופק – הקשבה לילדים" לתמיכה בילדים שהוריהם מתגרשים. היא מלווה זוגות רבים בתהליכי גירושין עד להגעה להסכמות הנדרשות.

מגשרת גירושין היא צד ניטרלי בהליך שמאפשר לבני זוג להגיע להחלטות

מגשרת גירושין מקצועית בעלת ידע מקיף בהליך גישור ובהליכי גירושין. היכרות עם היתרונות של גישור גירושין מסייעת לבני זוג להשיג הבנה מעמיקה של הליך הגישור ומסייעת להם גם להחליט אם ההליך מתאים להם.

גישור גירושין מציע חלופה מצוינת לניהול הסכסוך בבית המשפט לענייני משפחה, או בבית הדין, וההליך מאפשר לבני הזוג להגיע להסדרים בנושאים חשובים כמו משמורת ילדים והסדר תנאי הגירושין.

קרדיט: freepik

מגשרת גירושין לזוגות

הליך פחות יקר

הגישור הוא בדרך כלל הרבה פחות יקר מאשר פנייה לבית המשפט.

חיסכון בזמן

גישור גירושין נמשך ברוב המקרים הרבה פחות זמן מאשר ניהול הליכים בבית המשפט, או בבית הדין הרבני.

תהליך לא פורמלי

מגשרת גירושין מקיימת מפגשי גישור באווירה שאינה רשמית, שמאפשרת לשני בני הזוג להרגיש יותר בנוח ומחויבים. התהליך מאפשר לצדדים לדבר על הקשיים והציפיות שלהם מהתהליך, ללא כפייה.

חשיבות הבחירה במגשרת מקצועית ומיומנת

עורכת דין חמוטל גת היא מגשרת גירושין מוסמכת עם מוניטין של אשת מקצוע מומחית בתחום, וותק של שנים רבות בהליכי גישור גירושין ומשפחה.

היא מוערכת לא רק בזכות מומחיותה המשפטית, אלא גם בזכות יכולותיה לסייע לבני זוג ומשפחות עם החלטות חשובות לגבי משמורת ילדים, חלוקת רכוש ונכסים, ויישוב חילוקי דעות זוגיים ומשפחתיים. היא תלווה אתכם בהליך הגישור עד שתגיעו להבנות ולהסכמות ההדדיות.